• Światowy Dzień Owoców i Warzyw

• 24.10.2022 15:05
        • 21 października Jagódki obchodziły Światowy Dzień Owoców i Warzyw.
          Dzieci przyniosły do przedszkola wybrane owoce i warzywa. Najpierw je rozpoznawały, potem nazywały a następnie według określonych cech dzieliły je na zbiory. Jagódki oglądały też krótkie przedstawienie pt. "Wartości warzyw i owoców", podczas którego dowiedziały się dlaczego warto jeść warzywa i owoce oraz co zawierają. Na koniec dzieci próbowały wybranych owoców i warzyw. Arbuz, jabłka i brzoskwinie cieszyły się największą popularnością :)
          Dziękujemy za przyniesione smakołyki Rodzicom: Frania C., Frania Cz., Mieszka, Tosi G., Zosi K., Ingi, Henia, Roberta i Maksa H.!
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!!! :)

• 21.09.2022 12:19
        • 20 września w kalendarzu wypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
          Jagódki tego dnia świętowały swój dzień. Dzieci brały udział w wielu zabawach ruchowych oraz quizie na temat wiedzy o przedszkolu. Jagódki opowiadały, co najbardziej lubią robić w przedszkolu. Stworzyły wspólną pracę plastyczną przedstawiającą ich w przedszkolu.
          W ramach niespodzianki został przygotowany dla dzieci poczęstunek :)
          A na pamiątkę tego dnia Jagódki otrzymały emblematy.
          Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia, które znajdują sie w albumie fotograficznym :)

• Wycieczka do Muzeum Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzdowie

• 18.05.2022 19:28
        • 18 maja grupa Piratów wyjechała na wyczeczkę do Nadwiślańskiego Parku Etograficznego. Wygiełdów przywitał nas piękną słoneczną pogodą , która wrowadziła nas w dosnonały nastrój;) Z dużą ciekawością i entuzjazem zwiedziliśmy skansen,  który gromadzi 25 obiektów architektury drewnianej. Wśród malowniczego terenu znajdują się zagrody chłopskie z sadami i ogródkami kwiatowymi, obiekty związane z wiejską produkcją rzemieślniczą, kościół z dzwonnicą, zespół małomiasteczkowy i inne przykłady architektury wsi nadwiślańskiej.  Dzieci poznały kulturę oraz budownictwo ludności nadwiślańskiej i przekonały się, że życie bez komputerów jest możliwe... Uczestniczyliśmy także w lekcji muzelanej , podczas której dzieci zapoznały się z technikami ręcznego formowania naczyń z gliny i ich zdobienia oraz z tradycyjnymi wyrobami garncarskimi. Na koniec wykonaliśmy własnorecznie piękne czerwone korale. Był to dla nas dzień pełen wrażeń i nie zapomnianych chwil. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zamieszonych w albumie fotograficznym ;)
        • Dzień Flagi

• 04.05.2022 19:34
        •  „Czerwień to miłość, biel serce czyste,
          piękne są nasze barwy ojczyste”.

Piraci  wiersz „Barwy ojczyste”  słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” . Żeby rozbudzić i utrwalić u dzieci poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli , cały tydzień zajęć poświęciliśmy poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, przypomnieliśmy sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.
          Zapraszamy do obejrzenia zdjeć zamieszonych w albumie fotograficznym przedszkola ;)
        • Wielkanoc tuż, tuż..

• 11.04.2022 18:39
        • "Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
          Wszystko rozkwita w słońce blasku.
          I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody.
          W zielone każdy gra.

Już zima poszła spać za morze, a w naszych sercach radość gra."

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli.  Przygotowując się do świąt Wielkiej Nocy " Piraci " przygotowały przedstawienie będące powitaniem budzącej się do życia przyrody , radości z nadejścia Wiosny, nazwiązaniem  do tracycji i zwyczajów Wielkanocnych. Dzieci w wesołej, wiosennej scenerii zaprezentowały bogaty program artystyczny podczas , którego z wielkim zaangażowaniem odgrywały przydzielone role, śpiewały piosenki i  tańczyły.
          Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy  życzymy Wesołego Alelluja ;)
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych w albumie fotograficznym i obejrzenia przedstawienia pod zamieszczonym poniżej linkiem.