• Dzień pluszowego misia

• 05.12.2021 12:33
      • Pluszowy miś jest najlepszym przyjacielem dziecka. I to prawda oczywista i znana od przeszło stu lat.  Historia tego niezwykłego towarzysza małego  dziecka, sięga początku XX wieku.  Nic dziwnego, że na cześć tej zabawki ustanowiono święto. 25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia .Czy święto Misia jest potrzebne? Oczywiście, że tak! Miękki, puchaty, bohater wielu książek i filmów, daja poczucie bezpieczeństwa i wsparcia.  My także w przedszkolu tego dnia świętowaliśmy dzień misia;)
        Piraci przynieśli swoje ulubione misie, które towarzyszyły im podczas wspólnej zabawy. Maskotki były różne, od bardzo malutkich do trochę większych. Przedszkolaki chętnie opowiadali o swoich misiach, rozwiązywali zagadki oraz poznali  historię pluszowego misia. Przypomnieli sobie również niektóre bajki z misiem w roli głównej – np. „Gumisie”, „Miś Uszatek”, „Kubuś Puchatek” i „Miś Colargol”. W pracy plastycznej swoje misie wykonaliśmy wykorzystując  torebki śniadaniowe.  Cały dzień upłynął w ciepłej atmosferze i chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat, to cieszymy się, że wciąż jest naszym dobrym przyjacielem ;)