• Zabawy na jesienne wieczory (23.11 -2.11.2020r)

• 22.11.2020 15:35
        • Posłuchamy opowiadań i wierszy o zabawach w domu.
        • Będziemy doskonalić umiejętności odpowiadania na pytania i wypowiedzi na określony temat.
        • Zastanowimy się, co kojarzy się z tańcem, i poznamy różne rodzaje tańców.
        • Rozwiniemy twórcze myślenie podczas rozwiązywania i wymyślania zagadek.
        • Odgadniemy, co jest na obrazku na podstawie jego fragmentów, co wydaje usłyszany dźwięk czy wykonuje demonstrowane ruchy.
        • Poszerzymy nasze doświadczenia plastyczne i rozwiniemy kreatywność tworząc prace różnymi technikami.
        • Rozwiniemy umiejętność improwizacji artystycznej.
        • Przypomnimy sobie co to jest teatr i kino oraz jak należy zachowywać się w miejscach publicznych.
        • Porozmawiamy o tym, gdzie można oglądać filmy i jakie filmy lubią dzieci.
        • Pobawimy się w aktorów, w teatralne kalambury, w cienie. Poznamy różne rodzaje przedstawień teatralnych: przedstawienie z aktorami, teatr lalkowy, teatr cieni.
        • Porozmawiamy o pomysłach na aktywność podczas jesiennych wieczorów, zabawach i miejscach, do których można się wybrać, kiedy pada deszcz.
        • Będziemy obchodzić Dzień Pluszowego Misia.
        • Weźmiemy udział we wróżbach i zabawie andrzejkowej.