• Tydzień o leśnych zwierzętach

• 13.01.2023 15:37
      • Jagódki w drugim tygodniu stycznia mówiły o leśnych zwierzętach.
        Dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy, jakie ptaki zimują w Polsce oraz czym możemy dokarmiać zwierzęta zimą.
        Jagódki, oglądając film edukacyjny, poznały pracę leśniczego, czym się zajmuje, jak opiekuje się zwierzętami zimą.

Dzieci miały za zadanie przygotować kilka ciekawych informacji o wylosowanym zwierzęciu (m.in. niedźwiedziu, zającu, wilku, sarnie, borsuku, sikorce, gilu, sójce) i narysować je. Jagódki pięknie zaprezentowały na forum grupy wykonane zadania.
        Wielkie brawa należą się dzieciom, które przygotowały zadanie i podzieliły się nim z innymi: Oli, Indze, Tosi G., Zosi K., Helence, Tosi B., Zosi F., Heniowi, Leonowi, Filipowi, Frankowi C., Julkowi, Mieszkowi, Frankowi B., Frankowi S., Frankowi Cz., Maksowi H., Robertowi i Duy.
        Jesteśmy dumni z naszych Jagódek :)

Dzieci wykonały również pracę plastyczną pt. Geometryczny karmnik zimą, ćwicząc przy okazji precyzyjne wycinanie po linii, które można podziwiać na naszej tablicy w szatni.
        Na koniec tygodnia Jagódki wybrały się do naszego ogrodu, aby dokarmić ptaki. Dzieciom sprawiło to ogromną radość, kiedy mogły wrzucić do karmników ziarenka, ponieważ wiedziały, że dzięki temu ptaki przetrwają zimę :)

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!