• "Piękna nasza Polska cała"

• 09.04.2020 13:46
      • Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Działania projektowe to też okazja, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem, a także wzmacniać więzi i integrować placówki oświatowe z terenu całej Polski .

Realizacja projektu dzieci-nauczyciele-rodzice.

Lista zadań:
        · „Według przepisu Babci lub Dziadka” – wykonanie regionalnej (albo „rodzinnej”) potrawy i podzielenie się przepisem.
        · „Być dobrym jak chleb” upieczenie chleba przez dzieci i rodziców jako symbolu polskiej gościnności i otwartości (podzielenie się przepisem i zdjęciem gotowego wypieku).
        · „Ziemia – zielona wyspa” założenie wraz z rodzicami „ogródków domowych”
        · Projekcja filmowa „W starym kinie” – projekcje dawnych dobranocek (albo ulubionych bajek naszych rodziców).
        · „Zabawy i zabawki dzieci świata”  - zapoznanie się z zabawkami świata, wykonanie prezentacji.
        · Napisanie własnej rodzinnej legendy „Przygody Orła Bielika” – według dzieci i  rodziców w dowolnej formie (pisemnej, rysunkowej).

Relacje z wykonanych zadan można przesylać do wychowców grupy.
      • Wróć do listy artykułów