• Organizację pracy przedszkola określa ramowy rozkład dnia ustalony przez Dyrektora

na wniosek Rady Pedagogicznej z uwzględnieniem zasad ochrony zdrowia i higieny oraz oczekiwań Rodziców

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU NR 80

6:30-8:00
        Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne z przestrzeganiem zasad równego prawa do korzystania ze wspólnych zabawek.

Gry stolikowe usprawniające percepcję wzrokową oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Praca indywidualna lub w małych zespołach kompensacyjna i stymulacyjna.

8:00-8:15
        Ćwiczenia poranne i zabawy ruchowo-rytmiczne

8:15-8:30
        Kształtowanie nawyków higieniczno-kulturalnych związanych ze spożywaniem posiłku.

8:30-9:00
        Śniadanie.

9:00-10:30
        Zajęcia rozwijające twórczą postawę dzieci, poprzez realizację treści programowych.

Tworzenie sytuacji sprzyjających aktywizowaniu mowy, myślenia i doskonalenia sprawności umysłowej.

10:30-11:20
        Utrwalanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w budynku, ogrodzie i poza terenem przedszkola.

Inspirowanie aktywnej postawy dzieci wobec środowiska w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

Wykorzystanie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie i odkrywanie.

11:20 – 11:30
        Przygotowanie do drugiego śniadania. Wyrabianie nawyków higieniczno – sanitarnych.

11:30-12:00
        Drugie śniadanie.

Usprawnianie techniki samodzielnego spożywania posiłków, posługiwanie się sztućcami,

przyzwyczajanie do zdrowego żywienia. Wdrażanie do zachowań akceptowanych społecznie.

12:00-13:30
        Oddział I - leżakowanie, bajkoterapia
        Oddział II, III, IV, V – zapewnienie dzieciom różnych form relaksu, zabawy tematyczne, praca z dzieckiem zdolnym i z potrzebami edukacyjnymi. Ćwiczenia artykulacyjne, manualne, oddechowe, grafomotoryczne, rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, koordynację wzrokowo – ruchową itd., zabawy dowolne.

13:30-14:30
        Oddział I
        Przygotowanie do obiadu. Obiad

13:30-14:00
        Oddział II, III, IV, V Przygotowanie do obiadu. Obiad

14:00-14:30
        Odpoczynek poobiedni, słuchanie muzyki, czytanie książek.

14:30 – 17:30
        Rozchodzenie się dzieci, zabawy integracyjne.

Tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej aktywności i wymianie informacji,

rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zdolności. Zabawy ruchowe oraz gry i zabawy dydaktyczne.

Omówienie z dziećmi ważniejszych wydarzeń dnia, planowanie gier i zabaw na następny dzień.

Ramowy rozkład dnia jest dostosowany do nowej podstawy programowej.
        Działania dotyczące realizacji podstawy programowej realizowane są od 8:00 do 13:00.
        Oddział I i II łączony: poniedziałek, wtorek, środa, piątek od godziny 16:00 ;
        czwartek od godziny 16:30
        Wszystkie oddziały łączone od godz. 17:00.
        W okresie wiosenno-letnim przeniesienie części zajęć i zabaw do ogrodu,
        wydłużenie pobytu dziecka na powietrzu.