• Z Pętelką po zdrowie

• 04.09.2023 20:27
      • „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz” – tak ponad 400 lat temu rozpoczął swoją najsłynniejszą fraszkę „Na zdrowie” ojciec polskiej literatury Jan Kochanowski. Mimo upływu lat te słowa są nadal aktualne.Czas pandemii dobitnie pokazał jak negatywny wpływ na samopoczucie mają izolacja społeczna, ograniczenie ruchu oraz nieodpowiednia dieta. Działania które proponujemy w projekcie mają na celu poprawę zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego przedszkolaków i dzieci w młodszym wieku szkolnym. Nasz projekt zrodził się z potrzeby uświadomienia dzieciom i ich rodzicom tego, w jaki sposób należy dbać o zdrowie swoje oraz najbliższych. Projekt skupia się na trzech aspektach zdrowia: wpływie odżywiania na zdrowie, wpływie ruchu na zdrowie oraz,najważniejszej w obecnych czasach, higienie zdrowia psychicznego.