• Wycieczka do Muzeum Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzdowie

• 18.05.2022 19:28
      • 18 maja grupa Piratów wyjechała na wyczeczkę do Nadwiślańskiego Parku Etograficznego. Wygiełdów przywitał nas piękną słoneczną pogodą , która wrowadziła nas w dosnonały nastrój;) Z dużą ciekawością i entuzjazem zwiedziliśmy skansen,  który gromadzi 25 obiektów architektury drewnianej. Wśród malowniczego terenu znajdują się zagrody chłopskie z sadami i ogródkami kwiatowymi, obiekty związane z wiejską produkcją rzemieślniczą, kościół z dzwonnicą, zespół małomiasteczkowy i inne przykłady architektury wsi nadwiślańskiej.  Dzieci poznały kulturę oraz budownictwo ludności nadwiślańskiej i przekonały się, że życie bez komputerów jest możliwe... Uczestniczyliśmy także w lekcji muzelanej , podczas której dzieci zapoznały się z technikami ręcznego formowania naczyń z gliny i ich zdobienia oraz z tradycyjnymi wyrobami garncarskimi. Na koniec wykonaliśmy własnorecznie piękne czerwone korale. Był to dla nas dzień pełen wrażeń i nie zapomnianych chwil. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zamieszonych w albumie fotograficznym ;)
      • Wróć do listy artykułów