• Wizyta w Urzędzie Miasta Krakowa

• 31.05.2023 12:25
        • 31 maja Jagódki wraz z Paniami i grupą IV wybrały się na zwiedzanie Urzędu Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych 3-4.
          Po "Magicznym Zamku" oprowadzał nas Pan Łukasz Wantuch - radny miasta Krakowa. Wędrowaliśmy długimi korytarzami, z wieloma drzwiami i pięknymi wnętrzami.
          Byliśmy przed gabinetem Prezydenta Jacka Majchrowskiego dyskretnie podsłuchując, czy odbywa jakieś spotkanie:)
          Mieliśmy również okazję spotkać i chwilę porozmawiać z zastępcami Pana Prezydenta: z Panem Andrzejem Kuligiem oraz z Panią Anną Korfel-Jasińską, którzy życzyli nam udanych wakacji i zachęcali, aby wziąć udział w wydarzeniach podczas wakacji odbywających się w naszym mieście.
          W podziękowaniu wręczyliśmy własnoręcznie zrobione laurki a dzieci dostały pamiątkowe złote medale zwiedzania "Magicznego Zamku" i lizaki :)
          Cieszymy się, że mieliśmy okazję zwiedzać pałac Wielopolskich, który od 1864 jest siedzibą władz miasta Krakowa.
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!
        • Wycieczka Ranczo Artemida

• 30.05.2023 21:58
        • 26 maja Jagódki wraz z całym przedszkolem wybrały się na wycieczkę do Rancza Artemidy.
          Gospodarstwo agroturystyczne znajduję się w okolicach  Krakowa, w miejscowości Nowa Góra w gminie Krzeszowice.

Na samym początku nasza grupa miała okazję posadzić własne kwiatki, które zostały wręczone przez dzieci dla Mam z okazji ich święta smiley. Dzieci uczestniczyły w żywej lekcji gospodarskiej tradycji. Jagódki poznały także przedmioty, które były używane przed wieloma latami w gospodarstawach wiejskich.
          Spotakliśmy mnóstwo zwierząt, jednak to przejazd konno stanowił jedną z największych atrakcji. Pobyt w gospodarstwie był rewealcyjnie spędzonym czasem w urokliwych okolicznościach przyrody. Zajęcia prowadzone były w ciekawy sposób dla dzieci, dzięki którym zdobyły nową wiedzę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym smiley

• Program Akademia Przedszkolaka - zajęcia sportowe na Tauron Arenie

• 25.05.2023 16:03
        • 25 maja odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia sportowe na Tauron Arenie w ramach programu Akademia Przedszkolaka.
          Jagódki uczęszczały na zajęcia od września co dwa tygodnie, ćwicząc dzielnie pod okiem trenera na małej hali.
          W ramach podziękowań za pracę z grupą, ciekawe i różnorodne zajęcia oraz rozwijanie sprawności fizycznej dzieci wręczyły swojemu Trenerowi - Panu Sławkowi własnoręcznie zrobioną laurkę :)
        • Dzień Mamy i Dzień Taty

• 19.05.2023 10:47
        • Wyjątkowa uroczystość odbyła się u Jagódek 18 maja. Dzieci przygotowały niespodziankę dla swoich Rodziców z okazji zbliżających się wyjątkowych świąt: Dnia Mamy i Dnia Taty.
          Jagódki, pięknie ubrane, zaprezentowały gościom przedstawienie pt. "Zakupy w supermarkecie". Rodzice podziwiali z dumą program artystyczny w wykonaniu swoich pociech, śmiechu było sporo.
          Jagódki wykonały jeszcze piosenkę "Sto lat dla mamy i taty"  oraz wręczyły Rodzicom własnoręcznie robione laurki. Uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek.

Dziękujemy Rodzicom: Filipa, Mieszka, Zosi F., Tosi G., Franka Cz., Franka B., Tosi B., Roberta, Zosi K., Henia, Ingi, Martynki, Leona, Franka C., Oli za pomoc w organiazcji poczęstunku!
        • Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

• 26.04.2023 15:43
        • Miejsce unikalne z mikroklimatem o zdrowotnych właściwościach, znajdujące się Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO to Kopalnia Soli w Bochni, do której Jagódki wraz z grupą IV pojechały na wycieczkę.

W najstarszej kopalni w Polsce przewidziane było dużo atrakcji.
          Najpierw zjechaliśmy górniczą windą (szybem Campi) do podziemi na czwarty poziom, podczas zjazdu można już było poczuć dreszczyk emocji. Potem przejechaliśmy część trasy ogromnymi korytarzami solnymi, kolejką "Kuba", której nazwę wzięto od imienia ostatniego konia pracującego w kopalni.

Nasza Pani przewodnik pokazała nam komory wykute w solnych skałach, rzeźby, a także dawne górnicze narzędzia i urządzenia. Widzieliśmy na filmie jak kiedyś wyglądała kopalnia i jak pracowali w niej górnicy. Przy okazji niecodziennej lekcji historii, poznaliśmy wirtualne postacie z przeszłości – polskich królów, żupników genueńskich, a także mnicha zakonu cysterskiego, któremu kopalnia zawdzięcza powstanie i początki swej działalności. Byliśmy też w kaplicy św. Kingi - patronki górników.

Na koniec wycieczki mogliśmy spędzić czas na zabawie i grze w piłkę na dużej podziemnej sali gimnastycznej, do której dostaliśmy się po pokonaniu wielu schodów.
          Wycieczka była bardzo udana a najważniejsze, że nasze Jagódki były zadowolone z wyjazdu:)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!!!