• Wycieczka do Muzuem Podziemia Rynku

• 03.03.2023 20:01
        • Marzec jagódki rozpoczęły od wycieczki do Muzeum Podziemia Rynku.
          Pan Tomasz, który został naszym przewodnikiem w niezwykle interesujący i zabawny sposób opowiadał nam o dziejach miasta Krakowa. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od spotkania pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku głównym. Dzieci miały okazję wysłuchania hejnału oraz poznania legendy o dwóch braciach,którzy  budowali Kościół Mariacki.
          W Muzeum zobaczyliśmy jak wyglądał dawny układ miasta, jakimi zabawkami bawiły się dzieci przed wieloma laty oraz czym trudzili się ludzie średniowiecznego Krakowa.
          To był piękny, słoneczny dzień pełen wrażeń.
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym ;-)
        • Kurs Pierwszej Pomocy

• 03.03.2023 19:54
        • Dziś w naszej grupie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie.
          Dzieci miały okazję uczestniczyć w kursie z pierwszej pomocy.
          Wszystkie dzieci były pod ogromnym wrażeniem przekazywanej przez Panią wiedzy zarówno praktycznej jak i teoretycznej.
          Dowiedzieliśmy jak mamy zachować się w sytuacji, gdy ktoś będzie pilnie potrzebował naszej pomocy. Dzieci wspólnie ćwiczyły pozycję boczną ustaloną oraz wykonywały resuscytację krążeniowo-oddechową. Na koniec każde z dzieci otrzymało dyplom potwierdzający jego uczestnictwo w kursie z pierwszej pomocy.
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
        • Tydzień o dinozaurach

• 24.02.2023 13:00
        • W tym tygodniu mówiliśmy z Jagódkami o dinozaurach.

Dzieci dzieliły się swoją ogromną wiedzą na temat historii dinozaurów, mówiły kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Również rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie oglądaliśmy na ten temat film edukacyjny. Dzieci brały udział w doświadczeniu wybuchu wulkanu oraz wykonały pracę plastyczną - swojego własnego dinozaura. Dodatkowo dzieci przyniosły do przedszkola figurki dinozaurów oraz albumy i książki o dinozaurach, aby pokazać je całej grupie.
          Tematyka tego tygodnia bardzo się dzieciom podobała, gdyż wszyscy fascynują się dinozaurami, uwielbiają o nich rozmawiać i bawić się nimi :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!

• Bal Karnawałowy

• 15.02.2023 21:03
        • 14 lutego u Jagódek miało miejsce nie lada wydarzenie. Przebrane w piękne stroje dzieci uczestniczyły w Balu Karnawałowym. Od samego rana w całym budynku huczało od podekscytowanych głosów oraz ulubionej muzyki. Atrakcją balu były konkursy, w których nie zabrakło rywalizacji i śmiechu czyli dobrej zabawy. Podczas balu dzieci uczestniczyły w zabawach integrujących grupę przy wesołej muzyce. Nasza wspólna zabawa dostarczyła wiele radości i serdecznej atomosfery
          Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii :-)

• 07.02.2023 12:22
        • 7 lutego w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu :)
          Dzieci dowiedziały się, co to jest internet i do czego służy.
          W ramach obchodów tego dnia Jagódki zapoznały się z zagrożeniami związanymi z używaniem urządzeń ekranowych oraz internetu.
          Dzieci oglądnęły też z dużym zainteresowaniem krótkie filmiki edukacyjne ze strony sieciaki.pl o zasadach bezpiecznego używania internetu.
          Na koniec dzieci wykonały pamiątkowe opaski oraz zdjęcia :)
          Dzisiejsze obchody Dnia Bezpiecznego Internetu uświadomiły naszym mądrym przedszkolakom jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!