• „Bajki i baśnie”- zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze 30.03-3.04.2020

• 04.04.2020 13:25
      •   Obejrzymy film edukacyjny pt. „Jak powstaje książka”- poznamy kolejne etapy powstawania książki.
          Obejrzymy okładki i ilustracje różnych książek- zwrócimy uwagę na charakterystyczne cechy okładki, zastanowimy się jakie treści mogą zawierać.
        Przygotujemy swoją własną książeczkę oraz zakładkę do niej.
        Rozwiążemy rebusy z tytułami bajek, a teatrzyki, słuchowiska przypomną nam ich treść.
        Wykonamy prace plastyczne o tematyce bajkowej.
         Przypomnimy sobie piosenkę „Lubimy bajki”, wykonamy ilustrację ruchową do piosenki „Witajcie w naszej bajce”.
          Poćwiczymy umiejętność tworzenia rymów.
          Będziemy doskonalić umiejętność dzielenia wyrazów na sylaby oraz wyodrębniania głosek.
          Porozmawiamy o tym co jest dobre dla naszego zdrowia- posegregujemy produkty na te, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i te które spożywane w dużych ilościach są dla nas szkodliwe.
          Będziemy rozwijać i doskonalić nasze umiejętności matematyczne.
          Przygotujemy własny teatrzyk.
          Przygotujemy domowe kino, w którym obejrzymy dawne dobranocki lub ulubione bajki naszych Rodziców.