• Przytul się do drzewa

04.09.2023 20:34
      PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA.

Tylko w roku 2021 w Polsce wybuchło 3295 pożarów lasów, z czego 2337 tych pożarów powstało z winy człowieka! Pokażmy, że los lasów nie jest nam obojętny! Zapraszamy do włączenia się w kampanie PRZYTUL się do DRZEWA. Na czym polega kampania? Nic skomplikowanego! Wystarczy wziąć grupę przedszkolaków lub uczniów szkoły podstawowej, wyjść na dwór i przytulić się do drzewa, otoczyć je swoją miłością! Zróbcie przy tej akcji zdjęcia i prześlijcie je do nas. Dzięki temu drzewa będą czuły się bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów!

• Z Pętelką po zdrowie

04.09.2023 20:27
      „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz” – tak ponad 400 lat temu rozpoczął swoją najsłynniejszą fraszkę „Na zdrowie” ojciec polskiej literatury Jan Kochanowski. Mimo upływu lat te słowa są nadal aktualne.Czas pandemii dobitnie pokazał jak negatywny wpływ na samopoczucie mają izolacja społeczna, ograniczenie ruchu oraz nieodpowiednia dieta. Działania które proponujemy w projekcie mają na celu poprawę zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego przedszkolaków i dzieci w młodszym wieku szkolnym. Nasz projekt zrodził się z potrzeby uświadomienia dzieciom i ich rodzicom tego, w jaki sposób należy dbać o zdrowie swoje oraz najbliższych. Projekt skupia się na trzech aspektach zdrowia: wpływie odżywiania na zdrowie, wpływie ruchu na zdrowie oraz,najważniejszej w obecnych czasach, higienie zdrowia psychicznego.

• Klasa w terenie

04.09.2023 20:25

Głównym celem edukacyjnego projektu ,,Klasa w terenie” jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową- prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły.

• Dzieciaki Mleczaki

19.11.2020 18:30
      „Dzieciaki Mleczaki ” to bezpłatna akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ich opiekunów oraz rodziców. Program jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Organizatorzy, poprzez zabawę, chcą kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny.