• 03.12.2020 10:08
        • 25 listopada to Dzień Pluszowego Misia obchodzony na całym świecie. Również w grupie "Słoneczek" odbył się uroczysty dzień tego pluszaka. Dzieci miały okazję poznać historię powstania pierwszego misia, oglądnąć różne rodzaje misiów od najstarszych do najnowszych oraz opowiedzieć o swoich domowych przyjaciołach. Nie zabrakło wesołych piosenek i zabaw z misiem w roli głównej. Przedszkolaki wzięły udział między innymi w konkurencji przypinania kokardy z zamkniętymi oczami czy naśladowania zachowania niedźwiadków. Na koniec odwiedziliśmy fabrykę, gdzie produkowane są te zabawki oraz wykonaliśmy misiowe maski i 2 duże misie zdobiące naszą salę. Dzieciaki dumnie prezentowały swoje autorskie wersje oryginalnych zdobień kolorowych masek.
        • Filharmonia online

• 12.11.2020 17:10
        • W ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy", grupa Słoneczek wzięła udział w zdalnym koncercie w filharmonii. Dzieci zakupiły bilety i po okazaniu bileterowi mogły wejść na salę. Koncert składał się z muzyki klasycznej, bajkowej jak i muzyki popularnej. Przypomnieliśmy sobie jak należy zachowywać się w filharmonii oraz, że obowiązuje nas elegancki strój. Dzieci koncert nagrodziły gromkimi brawami.
        • Warsztaty "Fascynujący świat mrówek"

• 12.11.2020 17:00
        •  28 października grupa „ Słoneczek” uczestniczyła w warsztatach pt „Fascynujący świat mrówek ”. Podczas spotkania dzieci  poznały zwyczaje i hierarchię mrówek, budowę i strukturę mrowiska, zobaczyły prawdziwą królową, a także oglądały świat mrówczymi oczami.  Na zakończenie interesującego spotkania przedszkolaki spróbowały miodu spadziowego prosto  z Bożej Iskierki.

• Dzień Jeża

• 13.10.2020 06:26
        • „Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją. Ach, cóż to za groźny zwierz? […]” Tak, tak- to jeżyk i jego święto- przypadające w naszym przedszkolnym kalendarzu na dzień 7 października.”Słoneczka” poznały wiele ciekawostek związanych z kolczastym zwierzątkiem, miały okazję poszerzyć oraz utrwalić wiedzę dotycząca sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku, aktywnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach ilustrowanych ruchem i radosnych tańcach. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy jeże z makaronu i jesiennych liści.

• Lornetka, luneta

• 07.10.2020 19:16
        • Grupa „ Słoneczek „  postanowiła pobawić się  w małych detektywów. Wspólnie zastanawialiśmy się do czego służy lornetka, luneta. Sprawdzaliśmy i określaliśmy czy przez lornetkę , lunetę dostrzegamy przedmioty  znajdujące się blisko nas?  Czy może te będące w oddali? To świetna zabawa rozwijająca nie tylko wyobraźnię ale zachęcająca do poznawania i odkrywania otaczającego nas świata.

• Nagłówek

• Nagłówek