• Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze 23-27.03.2020r.

• 25.03.2020 16:28
        • Powroty ptaków:
          1. 1.     Obejrzymy książki, albumy, encyklopedie o polskich ptakach. Spróbujemy je nazwać, opisać. Poznamy ciekawostki na ich temat.

2.     Dowiemy się jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów i skąd wiedzą w którą stronę lecieć, a także jakie ptaki zimują w Polsce.

3.     Połączymy nazwy ptaków z ilustracjami.

4.     Poćwiczymy układanie rymów.

5.     Przygotujemy „Ptasi album”- sami wykonamy do niego ilustracje.

6.     Rozwiążemy zagadki słowne o ptakach.

7.     Film edukacyjny „Dlaczego ptaki latają?” pomoże nam zrozumieć co sprawia, że ptaki potrafią latać i dlaczego nie każdy ptak posiada tą umiejętność.

8.      Wysłuchamy wiersza J.Tuwima „Ptasie radio”. Przygotujemy sylwety ptaków i pobawimy się w teatrzyk cieni.

9.     Poszukamy polskich wierszy, których bohaterami są ptaki- wybierzemy jeden z nich i spróbujemy go zapamiętać.

10.  Obejrzymy ilustracje ptaków oraz jajek jakie znoszą, posłuchamy ciekawostek na ich temat.

11.  Wykonamy zabawy badawcze z jajkami- poznamy ich właściwości.

12.  Ułożymy i opowiemy historyjkę obrazkową „W ptasim gnieździe”.

13.  Zastanowimy się jakie potrawy można wykonać z jajka- przygotujemy jedną z nich.

14.  Obejrzymy ilustracje ptasich gniazd. Zastanowimy się z czego są zbudowane i czym różnią się od siebie. Spróbujemy dopasować ptaki do odpowiednich gniazd.

15.  Poćwiczymy orientację w przestrzeni, umiejętność przeliczania elementów, dodawania i odejmowania na konkretach.

16.  Pomożemy dotrzeć jaskółce do Afryki grając w grę planszową „Weź dymówkę na wędrówkę”.

17.  Wykonamy prace plastyczne pt. „Wiosenne ptaki” oraz „Bocian”.

18.  Poznamy zwyczaje bocianów.

19.  Ułożymy zdania o bocianach, policzymy ile wyrazów jest w ułożonych zdaniach.

20.  Będziemy  rozwijać poczucie rytmu, tempa podczas zabaw z wiosennymi piosenkami. Przygotujemy ilustrację ruchową do piosenki „Idzie do nas wiosna”.

• Zdalne nauczanie

• 26.03.2020 08:55
        • W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. zadania przedszkola
          będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
          Szczegółowe informacje związane ze sposobem i trybem realizacji zadań przedszkola zostaną Państwu przekazane na grupowe skrzynki poczty elektronicznej.
          Pozdrawiamy serdecznie.
          pani Karolina i pani Marcela