• Dzień Pluszowego Misia :)

• 30.11.2021 21:02
      • "Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
        żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
        Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
        żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.

Miś ma łapy bardzo miękkie, po to misiem jest,
        żeby trzymać go za rękę, kiedy tylko chcesz.
        Miś ma wszystko, czego trzeba, żeby misiem być,
        by do łóżka go zabierać, żeby o nim śnić"

Pod koniec listopada Wesołe Brzdące z wielką radością uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
        Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego małego lub dużego pluszowego przyjaciela. Przybyły głównie misie, ale pojawiło się też kilka innych mięciutkich pluszaków :  owieczka, piesek, kotek, zajączek, myszka, a nawet ...wilk i alpaka ! Każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Tego dnia pluszaki królowały w naszej grupie, jeżdziły naszymi przedzkolnymi samochodami i wózkami, brały udział w zabawach z chustą animacyjną. Odwiedził nas także wyjątkowy gość - najprawdziwszy na świecie Kubuś Puchatek :)
        Wesołe Brzdące miały okazję przeprowadzić z nim wywiad i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tym co lubi, gdzie mieszka, jak się nazywają jego najlepsi przyjaciele i dlaczego tak bardzo lubi miód. A ponieważ nasze małe łakomczuchy również uwielbiają słodziutki miodzik miały okazję zjeść "małe co nieco". Po napełnieniu brzuszków słuchaliśmy bajek i opowiadań, które dzieci przyniosły z domu, a których bohaterami były właśnie misie. Na koniec każdy Brzdąc namalował portret misia. Dzień ten pełen był uśmiechu oraz wspólnej "misiowej" zabawy, o czym możecie przekonać się zaglądając do naszej Galerii :)