• Siejemy rzeżuchę ;-)

• 27.03.2024 21:11
        • Wyczekiwana przez nas wszystkich wiosna zawitała na dobre ;-)
          Jagódki przygotowują się do zbliżających się świąt Wielkanocnych. Bierzemy udział w przedszkolnym kiermaszu charytatywnym. Zebrane środki zostaną przekazane dla Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im.ks.Józefa Tischnera. Dzieci z  wielką radością wykonały piękne rzeżuchy.
        • Warsztaty plastyczne

• 25.03.2024 15:57
        • Dzięki uprzejmości mamy Maksymilana B. 18 marca w naszej grupie odbyły się zajęcia plastyczne. Dzieci miały okazję wykonać własnoręczną ozdobę wielkanocną. Zaanagażowanie oraz zainteresownanie było ogromne. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie warsztatów ;-)
        • Warszaty z legendą

• 18.03.2024 15:41
        • W dniu 11.03.2024 w naszje grupie mieliśmy przyjemność gościć Pana Tomasza  - krakowskiego przewodnika. Podczas zorganizowanych zajęć dzieci miały okazję poznać między innymi zwyczaje i historię średniowiecznego Krakowa. Dzieci poznały legendę o Smoku Wawelskim oraz miały okazję do przymierzenia oryginalnego stroju krakowskiego.
        • Dzień Kobiet - wyjście do kina

• 18.03.2024 15:33
        • Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 5 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Jagódki wybrały się na do kina na seans pt. "Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele." Gdy do Wyspy Puffinów zbliża się wielka burza, Oona odkrywa, że ostatnie Małe Jajko w tym sezonie zniknęło w tajemniczych okolicznościach. Wraz z nowymi przyjaciółmi postanawia je odnaleźć i bezpiecznie sprowadzić do domu.
          Radosna atmosfera panowała wśród dzieci  już od samego rana.
        • Warszaty pszczelarskie

• 18.03.2024 15:16
        • W dniu 04.03.2024 w naszym przedszkolu  odbyły się warszaty pszczelarskie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, od kiedy na Ziemi latają pszczoły, jak zbudowany jest ten owad, z jakich elementów składa się ul, w jaki sposób widzą pszczoły, czy są groźne, kiedy atakują, ile jedzą małe pszczółki. Dzieci poznały przyczyny, dla których człowiek hoduje pszczoły oraz ich znaczenie w przyrodzie  a także dowiedziały się jakimi narzędziami posługują się pszczelarze i jak wygląda praca w pasiece. Odważne zaglądały do pszczelego ula. Dzieci przygotowały  również wyjątkową świeczkę z plastra wosku pszczelego.Mieliśmy także okazję do skosztowania pysznego miodku.
          Zapraszam do albumu fotograficznego po więcej zdjęć ;-)