• Wesołe Brzdące w prehistorycznych czasach :)

• 19.02.2022 09:38
      • Tematyka minionego tygodnia, która dotyczyła zamierzchłych czasów bardzo przypadła do gustu naszym Wesołym Brzdącom. Przedszkolaki poszerzył wiedzę na temat śladów przeszłości, a także zdobyły informację dotyczące uwielbianych przez wszystkie dzieci dinozaurów. Podczas zajęć dzieci stawiały pytania, na które wspólnie szukaliśmy odpowiedzi w różnych źródłach. Poszerzyliśmy wiedzę na temat przodków człowieka i stylu ich życia, rozmawialiśmy o tym, czym się zajmowali, gdzie mieszkali, jak wyglądali. Poznaliśmy najpopularniejsze gatunki dinozaurów, ich wygląd, sposób poruszania się i odżywiania. Zastanawialiśmy się także dlaczego dinozaury wiginęły. Wspólnie bawiliśmy się w paleontologów przy wykopaliskach, a dzięki figurkom dinozaurów wykonaliśmy także własne skamieliny, czyli odciski w masie solnej. Po ciężkiej pracy nasi mali archeolodzy świętowali prehistoryczny tydzień podczas dinozaurowego przyjęcia :)