• Warsztaty Biznes kontra Smog

• 25.03.2022 20:03
      • 10 marca 2022 z incjatywy taty Helenki w grupie Wesołych Brzdąców odbyły się warsztaty w ramach programu edukacyjnego "Biznes kontra smog". W trakcie warsztatów  dowiedzieliśmy się czym  jest smog, jak powstaje oraz w jaki sposób możemy dbać o nasze środowisko by jemu zapobiec. Podczas eksperymentu przekonaliśmy się jak wpływają zanieczyszczenia na powietrze, którym oddychamy.

Mogliśmy sprawdzić zdobytą wiedzę, uczestnicząc w quizie oraz zabawie dydaktycznej podczas której przyporządkowywaliśmy śmieci do poszczególnych pojemników na śmieci (plastik, papier,szkło,itp)

Dowiedzieliśmy się również o aplikacji, która śledzi jakość powietrza oraz dostarcza informacji użytkownikom czy danego dnia warto wybrać się na spacer jak również o maseczkach antysmogowych, które warto zakładać w przypadku dużego zanieczyszczenia powietrza.

Na zakończenie otrzymaliśmy dyplomy oraz upominki.

Dziękujemy Tatusiowi Helenki za wspaniałe warsztaty :)