• Wycieczka do Żywego Muzeum Obwarzanka

• 13.04.2022 22:00
      • Smak obwarzanka zna chyba każdy mieszkaniec Krakowa. Ten przysmak pojawił się w odległych czasach, ale mimo to jest bardzo lubiany i popularny. Jagódki chcąc lepiej poznać tradycyjny wyrób regionalny, jakim jest obwarzanek krakowski, wybrały się 13 kwietnia do Żywego Muzeum Obwarzanka. Jagódki po raz pierwszy miały okazję jechać całą grupą tramwajem.
        Dzieci podczas warsztatów poznały proces produkcji obwarzanka, zapoznały się z jego historią i dowiedziały się czym różni się od bajgli czy precli oraz jak rozróżnić prawdziwego obwarzanka od jego podróbki. Jagódki zamieniły się w małych piekarzy i upiekły własne obwarzanki mając do wyboru dodatek: mak, sezam bądź sól.
        Po zakończonych warsztatach, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, zrobiliśmy sobie spacer na Rynek, gdzie dzieci zobaczyły Sukiennice i Kościół Mariacki. W drodze powrotnej do przedszkola Jagódki przeszły pod Bramą Floriańską oraz widziały Barbakan.
        Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły zadowolone do przedszkola razem ze swoimi wypiekami
        😊

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia!