• Obchody Święta Niepodległości - Wesołe Brzdące

• 09.11.2022 23:01

„Polska - to taka kraina,
                                         która się w sercu zaczyna.
                                         Potem jest w myślach blisko,
                                         w pięknej ziemi nad Wisłą.
                                        Jej ścieżkami chodzimy,
                                        budujemy, bronimy.
                                        Polska - Ojczyzna
                                        Kraina, która się w sercu zaczyna".

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych, dlatego z tej okazji gr. Wesołe Brzdące przygotowała program artystyczny.
        Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, zaśpiewały Hymn Narodowy, a także piosenkę pt. "Od morza aż do Tatr".
        Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków  poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w zakładce "Album fotograficzny.
        Efekty naszego programu artystycznego w formie filmików są dostępne poniżej:

wystep_-_Swieto_Niepodleglosci.mp
                                                Hymn_-_Swieto_Niepodleglosci.mp4

Życzymy miłego odbioru! :)