• Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

• 26.04.2023 20:36
      • 26 kwietnia Wesołe Brzdące wraz z gr. V odwiedziły Kopalnię Soli w Bochni.
        Wycieczkę rozpoczęliśmy od jazdy kolejką podziemną - szybu Campi. Potem przejechaliśmy część trasy ogromnymi korytarzami solnymi - kolejką "Kuba".

Potem zwiedzaliśmy kopalnię, o której ciekawie opowiadał nam Pan Przewodnik. Podziwialiśmy też stare urządzenia, maszyny, narzędzia, którymi posługiwali się dawniej górnicy w swojej pracy. Na filmach multimedialnych mogliśmy zobaczyć jak dawniej wyglądała kopalnia. Następnie spotkaliśmy dobrego ducha kopalni, który opiekuje się górnikami.

Na koniec wycieczki mogliśmy spędzić czas na zabawie i grze w piłkę na dużej sali gimnastycznej.

Wycieczka była bardzo udana i ciekawa! Dostarczyła nam wielu nowych wrażeń. Zdobyliśmy wiele nowych wiadomości o najstarszej Kopalni Soli w Polsce i o tym, że niedoceniona dzisiaj sól kiedyś nazywana była białym złotem. Zwiedziliśmy również Kaplicę św. Kingi.

Zapraszamy do śledzenia zdjęć, które znajdują się w albumie fotograficznym! :))