• Muzeum etnograficzne

• 25.03.2020 09:19
        • W marcu uczestniczyliśmy warsztacie „ Wielkanoc czas odnowy” organizowanym przez Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Warsztaty wprowadziły nas w czas świątecznych przygotowań i tradycje związane z okresem Wielkiej nocy. Dowiedzieliśmy się do czego może służyć palma wielkanocna i jakie życzenia da się zapisać na skorupkach jaj. Na koniec własnoręcznie tworzyliśmy kartki świąteczne inspirowane drzewkami z wielkanocnego odpustu Emaus
        • Bal karnawałowy

• 25.03.2020 09:15
        • W lutym odbył się u nas w przedszkolu bal karnawałowy. Na pięknie przystrojonej sali dzieci z kilku grup bawiły się do specjalnie przygotowanych przez nauczycieli zabaw, a także tańczyły i miały okazję swobodnie się pobawić w ten odświętny dzień. Każdy zaprezentował swój kolorowy strój i miał szansę powiedzieć za kogo się przebrał. Uśmiechy na twarzach dzieci zdradzały, że bal spełnił ich oczekiwania.

• 25.03.2020 09:03
        • Dnia 6 grudnia odwiedziła naszą grupę Św. Mikołaj, rozdał wszystkim grzecznym dzieciom prezenty, a także chętnie zrobił sobie z nami zdjęcia. Dzieci były szczęśliwe i usatysfakcjonowane nie tylko spotkaniem, ale oczywiście również prezentami. Specjalnie dla Mikołaja zaśpiewaliśmy utwory muzyczne po polsku i angielsku.
        • Spotkanie ze Strażą Miejską

• 24.03.2020 14:23
        • W marcu  nasze przedszkole odwiedziła Straż Miejska. Przez zabawę poznaliśmy najważniejsze zasady ruchu drogowego, utrwaliliśmy wiedzę na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu. Dzieci miały możliwość ,,prowadzić" samochód, tankowały i naprawiali w warsztacie auta. Po takich warsztatach możemy czuć się bezpiecznie.
        • Andrzejki

• 24.03.2020 14:24
        • Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb.  My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu,  zorganizowaliśmy zabawę andrzejkową. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość.. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.