• "Dzień kropki"

Duża kropka, osiem nóżek

pająk ma wesołą buzię.
        Czarne kropki, nóżek sześć
        czy biedronka ma co jeść?"

15 września  " Piraci"wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzą przedszkola, szkoły i inne placówki edukacyjne na całym świecie. Święto Kropki zostało zainicjowane w oparciu o historię bohaterki książki pt.”Kropka”. Autor Peter Reynolds opowiada historię pewniej kropki, która zmieniła świat małej dziewczynki. Dzięki kropce Vashti odkryła w sobie talent, uwierzyła w siebie i potrafiła pomóc innym dzieciom. Historia ma na celu uświadomić dzieciom i dorosłym to, że każdy z nas, ma jakieś ukryte talenty, zdolności, które czekają na nasze odkrycie.Obchody Dnia Kropki rozpoczęliśmy od rozmowy i obejrzenia bajki, o historii małej Vashti. Następnie dzieci układały z kropek przeróżne obrazki, liczyły, segregowały. Na koniec, kropkami ozdobiliśmy skrzydełka biedronek. Wspólne świętowanie zakończyliśmy pamiątkowymi zdjeciami do obejrzenia , których zapraszamy do albumu fotograficznego;)