• "Tak mija czas" (15.02 - 19.02.2021r)

• 13.02.2021 12:11
          • dostrzeganie upływającego czasu;
          • dostrzeganie rytmicznej organizacji czasu w stałych następstwach dnia i nocy, pór roku, dni tygodnia, miesięcy;
          • nazywanie pór dnia: rano, południe, popołudnie, wieczór, noc;
          • wyklaskiwanie prostych rytmów podanych przez nauczyciela;
          • poznawanie rodzajów zegarów od najdawniejszych po nowoczesne oraz mechanizmu działania niektórych z nich;
          • wzbogacanie słownictwa czynnego i biernego dotyczącego budowy i wyglądu zegarów;
          • poznawanie znaczenia zegarów w życiu człowieka;
          • mierzenie przez nauczyciela stoperem czasu wykonywania określonych czynności przez dzieci.

KARTY PRACY (CZ.2) strony : 6,7,8,9
        • "Zimo baw się z nami" (8.02. - 12.02.2021r)

• 06.02.2021 09:00
          • obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie zimą;

• zwracanie uwagi na koloryt i piękno przyrody w zimowej szacie;

• poznawanie wybranych właściwości fizycznych śniegu i lodu,

• zwracanie uwagi na zanieczyszczenia, które zatrzymują w sobie śnieg i lód;

• poznawanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu podczas zabaw na śniegu i lodzie;

• opracowanie wspólnie z dziećmi Kodeksu postępowania podczas zimowych zabaw;

• segregowanie sylwet bałwanków według określonej cechy;

• rozwijanie sprawności manualnej i sprawności fizycznej.

KARTY PRACY (CZ.2) strny : 3,4,5
          CHCĘ LICZYĆ, strony : 18 i 19
        • "Moja babcia i mój dziadek" (18.01 - 22.01.2021r)

• 10.01.2021 11:06
          • Spróbujemy nazwać członków bliższej i dalszej rodziny, np. mama, tata, brat, siostra, ciocia, babcia, dziadek, wujek.
          • Będziemy podawać powiązania między członkami rodziny, np. babcia to mama mamy lub mama taty.
          • Poznamy rolę jaką pełnią dziadkowie w rodzinie (opieka, zaspakajanie potrzeb dzieci i wnucząt).
          • Rozwiniemy zdolność mówienia o uczuciach.
          • Dowiemy się jak można okazywać szacunek osobom starszym.
          • Będziemy kształtować uczucia przywiązania i szacunku do dziadków poprzez radosne przeżywanie ich święta.
          • Sprawimy radość naszym dziadkom poprzez obdarowywanie ich samodzielnie wykonanymi upominkami.
          • Posegregujemy przedmioty według jednej cechy (koloru, długości lub grubości).
          • Wzbogacimy słownictwo i poćwiczymy pamięć w toku uczenia się wiersza i piosenek.
          • Rozwiniemy słuch muzyczny i  poczucie rytmu, a także nasze umiejętności wokalne.
          • Będziemy prezentować własne możliwości taneczne i wokalne.
          KARTY PRACY (CZ.1) strony 60-64
        • "Ptaki zimą" (11.01 - 15.01.2021r)

• 10.01.2021 11:03
          • Porozmawiamy o konieczności dokarmiania ptaków zimą na podstawie wybranych wierszy i własnych obserwacji.
          • Poznamy sposoby dokarmiania zwierząt w trudnych, zimowych warunkach.
          • Pooglądamy albumy i książki przyrodnicze przedstawiające zwierzęta leśne w ich naturalnym środowisku.
          • Poznamy nazwy i wygląd wybranych ptaków, które można spotkać w najbliższym środowisku przyrodniczym (np. wróbel, sikorka, gil).
          • Zwrócimy uwagę na ostrożność w kontaktach z chorymi zwierzętami, np. ptakami.
          • Rozpoznamy wybrane zwierzęta po śladach na śniegu.
          • Wykonamy ćwiczenia ortofoniczne – będziemy naśladować głosy ptaków.
          • Będziemy rozwijać umiejętność dodawania i odejmowania na konkretach.
          • Rozwiniemy sprawność manualną podczas ćwiczeń grafomotorycznych.
          • Poszerzymy swoje doświadczenia plastyczne.
          KARTY PRACY (CZ.1) strony 55-59
        • "W krainie baśni" (4.01 - 8.01.2021r )

• 10.01.2021 11:03
          • ​​​​​​​Porozmawiamy o naszych ulubionych bajkach.
          • Przypomnimy sobie znane bajki i ich bohaterów.
          • Posłuchamy czytanych przez nauczyciela fragmentów literatury z odpowiednią intonacją i odpowiednim natężeniem głosu.
          • Pooglądamy wybrane pozycje z literatury dziecięcej, zwrócimy uwagę na piękne ilustracje, obrazki.
          • Odpowiemy na pytania dotyczące wysłuchanych wierszy, opowiadań, baśni.
          • Będziemy recytować  indywidualnie i zespołowo krótkie wiersze.
          • Spróbujemy nazwać bajki i baśnie, z których pochodzą niektóre postacie.
          • Odgadniemy z jakiej bajki pochodzi dany przedmiot.
          • Rozwiniemy umiejętność ustalania równoliczności zbiorów.
          KARTY PRACY (CZ.1) strony 50-54