• Wesołe Brzdące w świecie dinozaurów :)

• 07.10.2021 19:12
        • 4 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne pod nazwą "Świat Dinozaurów". Zaletą tych warsztatów było połączenie funkcji edukacyjnej z rozrywką co pozwala na edukację dzieci przez atrakcyjną formę nauki. Świat Dinozaurów to niezwykła podróż do czasów Dinozaurów oraz możliwość zobaczenia jego licznych fascynujących mieszkańców. Dzieci przebywały w specjalnej kopule, gdzie wyświetlana była prezentacja 3D. Dzięki temu Wesołe Brzdące miały wrażenie przebywania wśród prawdziwych dinozaurów, a także miały możliwość podziwiać piękną przyrodę w czasach gdy żyły dinozaury.

• Dzień Chłopaka :)

• 03.10.2021 15:53
        • 30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu niezwykłe święto - Dzień Chłopaka.
          Ponieważ chłopcy należą w naszej grupie do mniejszości,
          tego dnia postanowiłyśmy zadbać o nich w sposób szczególny.
          Już od samego rana nasze pracowite dziewczynki z wileką radością
          i zaangażowaniem przygotowywały upominki w postaci przepiękych koron,
          które po odśpiewaniu tradycyjnego "Sto lat"  włożyły wszystkim chłopcom na głowy.
          Dzięki temu nasi mali mężczyźni poczuli się w dniu swojego święta jak prawdziwi królowie :)
          Ponadto każdy król otrzymał "Certyfikat Odlotowego Chłopaka".
          Nie zabrakło też słodkości dla wszystkch Brzdąców.
          Naszym najkochańszym chłopakom życzymy dużo zdrowia, uśmiechu
          i spełnienia wszystkich chłopięcych marzeń.

• Wesołe Brzdące przygotowują owocowe szaszłyki :)

• 03.10.2021 15:53
        • Sezon na pyszne owoce nadal trwa ! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu.
          Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego,
          że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin,
          które chronią i wzmacniają nasz organizm. Podczas zajęć w minionym tygodniu
          nasze Wesołe Brzdące przygotowały pyszne owocowe szaszłyki.
          Zanim wszystkie przedszkolaki zabrały się za krojenie, najpierw dokładnie umyły rączki i owoce.
          Owoców było bardzo dużo. Na stole znalazły się: jabłka, gruszki, banany, śliwki, kiwi, brzoskwinie, pomarańcze, mandarynki i winogrona.
          Kiedy wszystko już było gotowe, każdy dostał talerzyk i nożyk.
          Dzieci samodzielnie kroiły owoce przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Własnoręczne przyrządzenie szaszłyków sprawiło dzieciom wiele satysfakcji.
          Były one nie tylko piękne i kolorowe, ale przede wszystkim pyszne i zdrowe.

Ponieważ Brzdące chętnie się dzielą, postanowiliśmy, że poczęstujemy naszymi przysmakami wszystkie panie w naszym przedszkolu. I tak nasze owocowe szaszłyki zawędorowały nie tylko do sąsiednich sal przedszkolnych i do kuchni, ale także do gabinetu Pani Dyrektor :)
        • Warzywno - owocowy zawrót głowy :)

• 03.10.2021 15:53
        • Tematem minionego tygodnia były dary jesieni – owoce i warzywa.
          Okazało się, że Wesołe Brzdące doskonale znają rodzaje, kształty, kolory
          oraz smaki niektórych warzyw. Podczas zajęć zajmowaliśmy się warzywami i owocami zarówno typowo jesiennymi, jak i dojrzewającymi podczas innych pór roku i rosnącymi w innych strefach klimatycznych. Dzieci rozwiązywały zagadki na ich temat i segregowały je na kategorie: owoce i warzywa.
          Wesołe Brzdące wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne oraz prace plastyczne na temat owoców i warzyw. N
          ie zabrakło także zajęć doskonalących umiejętności matematyczne – porównywanie liczebności, przeliczanie, układanie zbiorów, klasyfikowanie czy układanie rytmów matematycznych.
          Dzięki przyniesionym przez Rodziców materiałom wszystkie te działania mogliśmy wykonać na prawdziwych okazach co sprawiło dzieciom dużą radość. Okazało się również, że warzywa można wykorzystać do wspaniałej zabawy, co udowodniły dzieci wykonując przepiękne kukiełki warzywne.

• Dbamy o czystość :)

• 03.10.2021 15:54
        • "Każdy przedszkolak Ci to powie,
          czystość to jest samo zdrowie"