• Wesołe Brzdące w prehistorycznych czasach :)

• 19.02.2022 09:38
        • Tematyka minionego tygodnia, która dotyczyła zamierzchłych czasów bardzo przypadła do gustu naszym Wesołym Brzdącom. Przedszkolaki poszerzył wiedzę na temat śladów przeszłości, a także zdobyły informację dotyczące uwielbianych przez wszystkie dzieci dinozaurów. Podczas zajęć dzieci stawiały pytania, na które wspólnie szukaliśmy odpowiedzi w różnych źródłach. Poszerzyliśmy wiedzę na temat przodków człowieka i stylu ich życia, rozmawialiśmy o tym, czym się zajmowali, gdzie mieszkali, jak wyglądali. Poznaliśmy najpopularniejsze gatunki dinozaurów, ich wygląd, sposób poruszania się i odżywiania. Zastanawialiśmy się także dlaczego dinozaury wiginęły. Wspólnie bawiliśmy się w paleontologów przy wykopaliskach, a dzięki figurkom dinozaurów wykonaliśmy także własne skamieliny, czyli odciski w masie solnej. Po ciężkiej pracy nasi mali archeolodzy świętowali prehistoryczny tydzień podczas dinozaurowego przyjęcia :)
        • Walentynkowy zawrót głowy :)

• 15.02.2022 16:22
        • W dniu świętego Walentego nic nie może dziać się złego
          Nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości.
          Mamy dzisiaj Walentynki, świeto chłopca i dziewczynki.

Niewątpliwie Walentynki zajmują bardzo ważne miejsce w kalendarzu naszych przedszkolnych imprez i uroczystości.  Dlatego też 14 lutego jak co roku obchodziliśmy w naszej grupie "Walentynkowy zawrót głowy", czyli bardzo wyjątkowy dzień miłości i przyjaźni. Wesołe Brzdące wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, liczyły kolorowe serduszka, a nawet próbowały narysować serce z zamkniętymi oczami.
          Nie zabrakło także zabaw muzyczno - ruchowych, takich jak : "Taniec przyklejaniec", "Mam serduszko", "Ja Cię pocałuję".  Na koniec nasze Brzdące przygotowały przepiękne serduszkowe drzewa - upominki dla najukochańszych osób, czyli swoich Rodziców :)
        • " Hej,hej przygodo płyniemy pośród fal....''

• 18.02.2022 14:13
        • 10.02.2022 roku Grupa Wesołych Brzdąców wraz z Kapitanem i Piratami wyruszyła w podróż w poszukiwaniu przygód. W grupie Brzdąców można było podziwiać Piratów, Syrenki oraz Księżniczki. Zanim wsiedliśmy na pokład statku nauczyliśmy się pirackiego hymnu. Tego dnia od rana czekało na nas wiele atrakcji.  Wyruszyliśmy na poszukiwania listu w butelce. Współpracując w grupach, wspólnymi siłami pomagaliśmy kolegom i koleżankom, którzy z powodu sztormu na morzu wypadli za burtę, przeciągaliśmy linę, z opaską na oczach za pomocą dotyku szukaliśmy ukrytych w skrzyni pirackiej skarbów a na głodnych członków pirackiej  drużyny  czekało mnóstwo pyszności. Pomimo panującego sztormu i wielu przeciwności dotarliśmy do celu. Przekonaliśmy się, że działając razem z Kapitanem
          i "Piracką drużyną" nie straszny nam żaden sztorm ani morska fala :)

" Nam nie straszne żadne morskie fale,
          Bo choć wody aż po pas,  Marynarzy tutaj masz."

• 20.01.2022 20:00
        • Dnia 19 stycznia Wesołe Brzdące przygotowały specjalny występ z okazji  Dnia Babci i Dziadka. Ubrane w uroczyste stroje, z wcześniej przygotowanymi prezentami w formie przepięknych obrazków, z wielkim zaangażowaniem i niezwykłą gracją, Wesołe Brzdące uczciły zbliżające się święto.
          Niestety z powodu pandemii kochane Babcie i kochani Dziadkowie nie mogli odwiedzić nas w przedszkolu, dlatego też dzieci przygotowały wiersze i piosenki, które zostały nagrane i przesłane rodzicom. Mamy nadzieję, że wszyscy rodzice zadbali o to, by każda Babcia i każdy Dziadek występy swoich wnuków pooglądali i prezenty otrzymali.

WSZYSTKIM BABCIOM I WSZYSTKIM DZIADKOM ŻYCZYMY STO LAT !!!

link do występu Wesołych Brzdąców :

link do piosenki "Sto lat"

P.s. Dziękujemy mamie Jasia S. za przepiękne arkusze wzorzystych tapet, które stały się inspiracją do prezentów dla dziadków :)

• Zabawy ze sztucznym śniegiem :)

• 11.01.2022 07:49
        • Jest zima a nie ma śniegu ? Dla naszych Brzdąców to żaden problem !
          Wystarczy mąka ziemniaczna, olej i .... świetna zabawa gwarantowana.
          Wesołe Brzdące bardzo lubią zabawy badawcze i eksperymenty, dlatego z wielkim entuzjazmem rozpoczęły produkcję sztucznego śniegu.
          Udało nam się z niego lepić kulki, zbudować małe bałwanki,
          a nawet odbijać na śniegu ślady naszych przedszkolnych zwierzątek i ludzików.
          Nasze zabawy ze sztucznym śniegiem już w Albumie :)