• Przygotowania do Świąt :)

• 18.12.2021 07:19
        • Wesołe Brzdące to bardzo pracowita grupa. Na myśl o zblizajacych się świętach, ochoczo zabrały się za świąteczne przygotowania. Z wielkim zangażowaniem wykonały przepiękne kartki oraz choinki, które przekazały swoim rodzinom, kolegom i koleżankom, a także wszystkim pracownikom naszego przedszkola. Nie zabrakło oczywście ubierania choinki, która jest wielka, kolorowa i stanowi przepiękną ozdobę naszej sali.
          Zdjęcia z naszych świątecznych przygotowań już w Albumie :)
        • Wizyta Świętego Mikołaja :)

• 19.12.2021 18:55

• W dniu 16 grudnia Wesołe Brzdące odwiedził wyjatkowy Gość. Głośno dzwoniąc dzwoneczkiem, wykrzykując "Ho, Ho. Ho", w naszej sali pojawił się najprawdziwszy Święty Mikołaj ! Radość dzieci była ogromna. Po rozmowie z Mikołajem każdy Brzdąc otrzymał prezent. W podziękowaniu dzieci zaśpiewały przygotowaną dla Mikołaja piosenkę, wręczyły mu słodki upominek oraz swoje przepiękne rysunki. Zapewniły go, że będą grzeczne, a Mikołaj obiecał, że na pewno odwiedzi nas za rok :)

Linki do filmików ze spotkania z Mikołajem :

• Andrzejkowe czary mary, czyli zabawa andrzejkowa :)

• 30.11.2021 21:15
        • 30 listopada w naszej grupie zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ Wesołe Brzdące urządziły sobie Andrzejki - wspaniałą zabawę, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, wróżenia za pomocą wirującej butelki czy kubeczków. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce, a wszystkie Brzdące wróciły do domu w doskonałych humorach.
        • Dzień Pluszowego Misia :)

• 30.11.2021 21:02
        • "Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
          żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
          Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
          żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.

Miś ma łapy bardzo miękkie, po to misiem jest,
          żeby trzymać go za rękę, kiedy tylko chcesz.
          Miś ma wszystko, czego trzeba, żeby misiem być,
          by do łóżka go zabierać, żeby o nim śnić"

Pod koniec listopada Wesołe Brzdące z wielką radością uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
          Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego małego lub dużego pluszowego przyjaciela. Przybyły głównie misie, ale pojawiło się też kilka innych mięciutkich pluszaków :  owieczka, piesek, kotek, zajączek, myszka, a nawet ...wilk i alpaka ! Każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Tego dnia pluszaki królowały w naszej grupie, jeżdziły naszymi przedzkolnymi samochodami i wózkami, brały udział w zabawach z chustą animacyjną. Odwiedził nas także wyjątkowy gość - najprawdziwszy na świecie Kubuś Puchatek :)
          Wesołe Brzdące miały okazję przeprowadzić z nim wywiad i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tym co lubi, gdzie mieszka, jak się nazywają jego najlepsi przyjaciele i dlaczego tak bardzo lubi miód. A ponieważ nasze małe łakomczuchy również uwielbiają słodziutki miodzik miały okazję zjeść "małe co nieco". Po napełnieniu brzuszków słuchaliśmy bajek i opowiadań, które dzieci przyniosły z domu, a których bohaterami były właśnie misie. Na koniec każdy Brzdąc namalował portret misia. Dzień ten pełen był uśmiechu oraz wspólnej "misiowej" zabawy, o czym możecie przekonać się zaglądając do naszej Galerii :)

• Dzień Kuchni Francuskiej :)

• 18.11.2021 19:01