• Dzień Szpinaku

• 27.03.2021 17:28
        • Zielone warzywo, jedni go nie lubią, inni wręcz uwielbiają. Mowa o... szpinaku. To właśnie jego dzień Jagódki obchodziły 26 marca. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się liściom szpinaku. Opisywały jego wygląd i wąchały. Następnie zabrały się do przygotowania koktajlu. Najpierw umyły ręce i wzięły się do pracy. Pokroiły banana, jabłko, dodały trochę miodu, wody i oczywiście liście szpinaku. Potem przy pomocy pani wszystko zostało zblendowane i tak wyszedł koktajl, który bardzo posmakował dzieciom. Kilkoro z dzieci mówiło, że na pewno zrobi taki w domu, żeby rodzice też spróbowali:) Nawet dzieci, które nie przepadały za szpinakiem spróbowały zrobionego przez siebie koktajlu.
          Ostatni dzień przed przymusową przerwą był dla Jagódek bardzo udany.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w albumie fotograficznym :)
        • Dzień Matematyki

• 12.03.2021 17:17
        • 12 marca Jagódki obchodziły Dzień Matematyki. Matematyka jest fundamentem logicznego myślenia i pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Gdy zadano dzieciom pytanie: Czym jest matematyka? Większość odpowiadała, że to liczby. Dzięki dniu matematyki dzieci dowiedziały się, że to nie tylko nauka o liczbach, ale też o figurach geometrycznych. W ciągu dnia skupiliśmy się właśnie na figurach geometrycznych. Dzieci rozpoznawały i nazywały figury geometryczne, opisywały, segregowały według podanej cechy, przeliczały w zakresie do 10 oraz tworzyły z nich obrazy. Jagódki uczestniczyły również w zabawach ruchowych z podziałem na grupy figur. Poprzez zabawę dzieci mogły doświadczyć, że matematyka jest bardzo ciekawa i daje dużo radości.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w albumie fotograficznym :)

• Konkurs „Na krakowską nutę”

• 11.03.2021 19:29
        • 11 marca w sali Jagódek można było zobaczyć piękne krakowianki oraz przystojnych krakowiaków w strojach krakowskich. Wszystko to za sprawą nagrania występu na konkurs wokalny online „Na krakowską nutę” organizowanego przez MDK im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Hej, na krakowskim rynku” z układem tanecznym. Zadowoleni z występu trzymamy kciuki, czekając na rozstrzygnięcie konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia występu Jagódek oraz zdjęć w albumie fotograficznym:)

• Konkurs "Dzieci tworzą dla klimatu"

• 10.03.2021 17:26
        • W lutym prace rysunkowe Zosi F., Hani i Zuzi zostały zgłoszone do udziału w konkursie plastycznym pt. "Dzieci tworzą dla klimatu" organizowanym przez Instytut Polityk Publicznych w Krakowie.

Praca Hani zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej do 7 lat!!! Jesteśmy bardzo dumni z Hani i cieszymy się, że doceniono jej talent. Nagrodzona praca Hani będzie zaprezentowana na wystawie podczas spotkań stacjonarnych zadania publicznego pt. „Krakowski Panel Klimatyczny”.

Serdecznie gratulujemy Hani wygranej i życzymy dalszych sukcesów!
          Zdjęcia do obejrzenia w albumie fotograficznym:)

• Świętowanie Dnia Kobiet

• 08.03.2021 20:49
        • 8 marca to święto wszystkich kobiet i tych dużych, i tych małych :)
          Chłopcy w tym szczególnym dniu niezapomnieli o swoich koleżankach z grupy oraz paniach.
          Z tej okazji chłopcy z dużym zaangażowaniem przygotowali kwiatki z papieru, które wręczyli koleżankom i paniom wraz z najlepszymi życzeniami. Dodatkowo dziewczynki dostały ordery "Super Dziewczyny" a na ich twarzach cały dzień panował piękny uśmiech.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w albumie fotograficznym :)