• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Krakowskie ZOO w jesiennej odsłonie"

• 09.11.2021 22:31
        • W październiku po wizycie Jagódek w krakowskim zoo wybrane dzieci wykonały rysunki na konkurs plastyczny "Krakowskie ZOO w jesiennej odsłonie". Rysunki dzieci zostały dostarczone do zoo, a po kilku dniach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.
          W kategorii przedszkole Hania otrzymała II miejsce a Zosia F. dostała wyróżnienie!!!
          Jesteśmy dumni z naszych Jagódek :)
          Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszego rozwijania talentu plastycznego!
          Wszystkie prace konkursowe będą zaprezentowane na wystawie od 11 listopada w Żyrafiarni w Krakowskim ZOO.
        • Jesienne Pola Nadziei połączone z sadzeniem żonkili

• 03.11.2021 20:50
        • 29 października Jagódki przychodząc do przedszkola ubrane na żółto włączyły się w akcję Jesiennych Pól Nadziei w ramach współpracy z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Zorganizowaliśmy Żonkilowy Marsz Nadziei, podczas którego dzieci przeszły z transparentem w okolicy przedszkola solidaryzując się z chorymi będącymi pod opieką hospicjum. W ogródku przedszkolnym posadziliśmy razem z dziećmi z grupy V cebulki żonkili tworząc własne Pole Nadziei :) Na żonkilową łąkę będziemy musieli poczekać do wiosny.
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia!
        • Wycieczka do zoo

• 23.10.2021 18:22
        • 22 października Jagódki pojechały na wycieczkę do krakowskiego ogrodu zoologicznego. Była to pierwsza taka wyprawa dzieci.
          Zaraz po śniadaniu pojechaliśmy autobusem do zoo. Na miejscu po zakupieniu biletów czekała na nas pani przewodnik. Na początku przywitały nas słonie, potem oglądaliśmy małpy. Mieliśmy okazję zobaczyć małpkę, która urodziła się dwa dni temu! Następnie pani przewodnik zabrała nas do nocnego pawilonu, gdzie zobaczyliśmy nietoperze i leniwca. Potem przeszliśmy koło śnieżnej sowy do wielkich kotów: widzieliśmy lwy, panterę i tygrysa. Dalej odwiedziliśmy mini zoo, gdzie dzieci mogły nakarmić kozy, kucyki, osły i lamy plasterkami marchewki. Dzieci z uśmiechami na twarzach odważnie karmiły wygłodniałe zwierzątka. Następnie widzieliśmy żyrafy, z którymi zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Potem była zasłużona przerwa na drugie śniadanie, które zostało szybko zjedzone przez naszych dzielnych wycieczkowiczów :) Odwiedziliśmy egzotarium, gdzie dzieci widziały żółwie, legwany, jaszczurki, węże oraz różne gatunki ryb.
          Na koniec zobaczyliśmy jeszcze pingwiny, pawie, bażanty, papugi oraz flamingi. I tak zakończyliśmy nasze zwiedzanie zoo. Dzieci miały okazję nie tylko zobaczyć zwierzęta, z różnych stron świata, ale też posłuchać wiele ciekawostek na ich temat.
          Jagódki zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły szczęśliwie do przedszkola na obiad :)
          Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie wycieczki!
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii :)
        • Poranne czytanie Jagódkom

• 23.10.2021 17:46
        • Czytanie dzieciom książek ma wiele zalet. Stymuluje rozwój mowy, wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię, skłania do myślenia i tak można byłoby wymieniać dalej. Czytanie przez Rodziców ma zalet jeszcze więcej. To jedna z najlepszych form spędzania czasu z dzieckiem.
          Chętni Rodzice naszych Jagódek przychodzą rano poczytać całej grupie na dobry początek dnia.
          W odwiedzinach u nas na porannym czytaniu byli już: Tata Józia, Mama Igi, Mama Zosi Z., Tata Maksa C., Mama Zosi F. Bardzo dziękujemy za zaagażowanie i poświęcony czas!
          A to jeszcze nie koniec:)
          Serdecznie zapraszamy do porannego czytania Jagódkom!