• Zabawy andrzejkowe

• 30.11.2021 20:46
        • 30 listopada Jagódki uczestniczyły w zabawach andrzejkowych.
          Dzieci miały możliwość wzięcia udziału m.in. we wróżbie z sercem, w wyścigu butów, we wróżbie z zawodami i rzucaniu monetą do wody. Dzieci dobrze wiedziały, że wróżby to tylko zabawa i należy je traktować z przymrużeniem oka.
          Po zakończeniu wróżb przedszkolaki tańczyły do ulubionej muzyki oraz wspólnie wykonały taniec labada.
          Dzień ten przyniósł dzieciom wiele wrażeń, radości i zabawy.
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)
        • Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

• 26.11.2021 21:20
        • 26 listopada wybraliśmy się do Muzeum Inżynierii Miejskiej na ul. Wawrzyńca 15 w Krakowie na zorganizowane warsztaty budowania z dużych klocków w strefie kreatywności.
          Jagódki uczestniczyły w zajęciach budowania z dużych klocków wymarzonego miasta. Dzieci miały pełno pomysłów, ich wyobraźnia nie miała granic. Zamieniły sie w małych inżynierów i w zespołach wzięły się z dużym zaanagażowaniem do pracy. Wybudowali domy, bloki, parki z ławkami i fontannami oraz place zabaw. Potem dzieci podziwiały efekty swojej pracy.
          Następnie oglądaliśmy wystawę zabytkowych tramwajów. Do dwóch z nich można było wejść do środka, usiąść na drewnianych siedzeniach, poczuć się jak pasażer lub nawet jak motorniczy. Najbardziej spodobał się dzieciom tramwaj konny, który zachwycił swoim wyglądem.
          Pomimo brzydkiej pogody wyjście było bardzo udane a dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone.
          Dziękujemy za zorganizowanie wyjścia Mamie Zosi Z. oraz Mamie Kai za pomoc w opiece nad dziećmi!
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym :)

• 25.11.2021 20:49
        • 25 listopada obchodziliśmy z Jagódkami Dzień Pluszowego Misia.
          Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki, które prezentowały na początku dnia:) Wszyscy milusińscy przyprowadzeni do przedszkola byli witani przez dzieci piosenką.
          Następnie Jagódki dostały misiowe emblematy i zabrały się za wykonanie papierowych misiów. W trakcie pracy dzieci odwiedził duży, żółty, pluszowy miś :) Po krótkiej rozmowie, gdyż miś musiał odwiedzić jeszcze inne dzieci, wręczył Jagódkom kolorowanki ze swoim wizerunkiem i zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.
          Potem śpiewaliśmy ulubioną piosenkę dzieci poznaną, gdy były w grupie II pt.: "Niedźwiadek".
          Na zakończenie dnia dzieci zrobiły paradę przyniesionych przez siebie misiów i innych pluszaków przy piosence "Jadą, jadą misie".
          Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć :)
        • Dzień Kredki

• 22.11.2021 20:09
        • 22 listopada Jagódki obchodziły nietypowe święto -  Dzień Kredki :)
          Jest to najbardziej używana rzecz w przedszkolu przez dzieci. To dzięki kredkom dzieci mogą wyrażać swoje emocje w pracach plastycznych.
          Dzisiaj dzieci kolorowały swoją kredkę wybranymi przez siebie ulubionymi kolorami kredek, z której potem powstała zakładka do książki.
          Kredki wykorzystaliśmy nie tylko do kolorowania, ale także do zabaw matematycznych. Jagódki segregowały kredki ze względu na kolor i wielkość, przeliczały zbiory kolorów i porównywały je. Był to kolorowy i wesoły dzień, pomimo szarej, brzydkiej pogody za oknem:)
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!
        • Obchody Dnia Praw Dziecka

• 21.11.2021 21:18
        • 19 listopada Jagódki obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka przypadający na 20 listopada. Jest to wyjatkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Dokument ten zawiera wszystkie spisane prawa dziecka.
          Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zwłaszcza z tymi, których prawa nie są przestrzegane. Dzieci słuchały opowiadania wprowadzającego do tematyki dnia, po wysłuchaniu treści opowiadania rozmawialiśmy z dziećmi czy wiedzą jakie mają prawa i czym różnią się od obowiązków. Następnie dzieci poznały swoje najważniejsze prawa, m.in. prawo do rodziny, prawo do zabawy, prawo do odpoczynku, prawo do nauki, prawo do opieki, prawo do akceptacji, prawo do zainteresowań, prawo do okazywania emocji i prawo do bezpieczeństwa i wyjaśniliśmy je.
          Potem dzieci podzieliły się na dwuosobowe zespoły, ich zadaniem było zilustrować podane prawo. Jagódki pracowały z wielkiem zaangażowaniem tworząc piękne prace.
          Na zakończenie omówiliśmy wykonane ilustracje prezentowane przez dzieci.
          Ten dzień uświadomił dzieciom, że pomimo tego, iż są mali mają swoje prawa, o których trzeba pamiętać i je szanować.
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)