• Poznajemy zawody naszych Rodziców

• 21.10.2021 22:59
        • Dzieci poznają coraz więcej zawodów wykonywanych przez dorosłych. Oczywiście najlepiej poznawać je wspólnie ze znanymi osobami.
          20 października odwiedziła nas Pani Katarzyna - Mama Maksa C., która opowiedziała nam o swoim zawodzie lekarza. Pani przybliżyła Jagódkom pracę lekarza. Ogromne zainteresowanie wzbudziły przyniesione przez Panią Katarzynę pluszowe narządy wewnętrzne człowieka, które dzieci za pomocą rzep mogły umieszczać w odpowiednich miejscach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieląc się swoją dotychczasową wiedzą i zdobywając nową. Jagódki słuchały bicia swojego serca za pomocą stetoskopu, były pod wielkim wrażeniem. Na ten dzień dzieci przyniosły do przedszkola swoje zabawkowe zestawy lekarskie, którymi do końca dnia "badały" się wzajemnie :)
          Ciekawe czy ktoś z Jagódek w przyszłości zostanie lekarzem?
          Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie za udane spotkanie!
          Serdecznie zapraszamy Rodziców do zaprezentowania dzieciom swoich zawodów.
        • Dzień Owoców i Warzyw

• 17.10.2021 20:33
        • 15 października Jagódki obchodziły Dzień Owoców i Warzyw. Dzieci poprzynosiły do przedszkola różne owoce i warzywa. Rozpoznawaliśmy je, nazywaliśmy, opisywaliśmy wygląd a następnie porządkowaliśmy według określonej cechy. Podczas tego dnia dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Rozmawialiśmy o właściwej diecie, w której ważną rolę pełnią owoce i warzywa, ponieważ są źródłem wielu witamin. Na koniec degustowaliśmy owocowo-warzywne smakołyki. Jagódki zajadały ze smakiem i uśmiechem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia 😊

• Jesiennie u Jagódek

• 14.10.2021 15:44
        • Odkąd zrobiło się jesiennie Jagódki podczas spacerów czy wyjść do ogrodu przedszkolnego szukają jesiennych skarbów. Cieszą się z każdego pięknego kolorowego liścia, kasztana, orzecha czy żołędzia. A znajdują ich bardzo dużo :) Dzieci zbierając dary jesieni wzbogacają nasz grupowy kącik przyrodniczy. Ostatnio znalezione dary jesieni posłużyły nam do wykonania pięknych jesiennych drzew.
          Zapraszamy do oglądania na bieżąco zdjęć w albumie fotograficznym!
        • Projekt "Europa i ja"

• 07.10.2021 21:46
        • W tym roku szkolnym Jagódki biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Europa i ja". Celem projektu jest przybliżenie dzieciom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Każda grupa biorąca udział w projekcie wybiera jedno państwo, którego będą dotyczyć zadania. Jagódki wybrały Chorwację. Projekt składa się z 8 zadań. W każdym miesiącu do wykonania jest jedno zadanie.
          W październiku podczas wykonywania pierwszego zadania poznaliśmy barwy narodowe Chorwacji. Mówiliśmy o podstawowych informacjach na temat tego kraju, dzieci opowiadały o swoich przeżyciach podczas spędzonych w nim wakacji. Na koniec Jagódki pokolorowały flagę Chorwacji utrwalając zdobytą wiedzę.
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
        • Warsztaty edukacyjne "W świecie dinozaurów"

• 04.10.2021 21:28
        • 4 października Jagódki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt.:"Dinozaury".
          Dzieci wchodząc do ogromnej kopuły przeniosły się do świata dinozaurów sprzed 200 milionów lat. Podczas seansu Jagódki mogły na grzebiecie pterodaktyla podziwiać ówczesną faunę i florę. Dzieci przypomniały sobie niektóre gatunki dinozaurów roślinożernych – diplodoki, triceratopsy czy stegozaury. Stanęły oko w oko z mięsożernym tyranozaurem. Dzieci uczestniczyły w warsztatach z dużym zaciekawieniem. Warsztaty usystematyzowały dotychczasową wiedzę dzieci oraz pozwoliły zdobyć nowe wiadomości na temat dinozaurów.