• Wizyta policji u "Wesołych Brzdąców"

• 26.09.2022 22:24
        • 26 września odwiedziła nas Pani Policjantka.
          Dzieci dowiedziały się bardzo dużo na temat pracy policjantów, nauczyły się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i zapamiętały numer alarmowy - 112. Potem wszyscy z wielkim zapałem kolorowali obrazek z samochodem policyjnym. Była to dla dzieci prawdziwa radość, ponieważ od dzisiaj każde dziecko ma już swój własny komplet kredek, za co bardzo serdecznie kochanym Rodzicom dziękujemy! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w zakładce "Album fotograficzny".smiley
        • "Wesołe Brzdące" witają Panią Jesień

• 25.10.2022 18:20
        • 23 września "Wesołe Brzdące" uroczyście powitały piękną porę roku "Panią Jesień". W tym dniu wspólnie słuchaliśmy muzyki o tematyce jesiennej pt. "Niteczka do niteczki". Następnie nasze Kochane Przedszkolaki wykonały portret "Pani Jesieni" techniką kolażu. Ponadto, bardzo serdecznie dziękujemy zarówno Rodzicom jak i Przedszkolakom za zaangażowanie i przyniesienie pięknych "darów jesieni". Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia, które znajdują sie w zakładce "Album fotograficzny. Życzymy miłego oglądania! 😊

• Wycieczka do Żywego Muzeum Obwarzanka

• 13.04.2022 22:00
        • Smak obwarzanka zna chyba każdy mieszkaniec Krakowa. Ten przysmak pojawił się w odległych czasach, ale mimo to jest bardzo lubiany i popularny. Jagódki chcąc lepiej poznać tradycyjny wyrób regionalny, jakim jest obwarzanek krakowski, wybrały się 13 kwietnia do Żywego Muzeum Obwarzanka. Jagódki po raz pierwszy miały okazję jechać całą grupą tramwajem.
          Dzieci podczas warsztatów poznały proces produkcji obwarzanka, zapoznały się z jego historią i dowiedziały się czym różni się od bajgli czy precli oraz jak rozróżnić prawdziwego obwarzanka od jego podróbki. Jagódki zamieniły się w małych piekarzy i upiekły własne obwarzanki mając do wyboru dodatek: mak, sezam bądź sól.
          Po zakończonych warsztatach, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, zrobiliśmy sobie spacer na Rynek, gdzie dzieci zobaczyły Sukiennice i Kościół Mariacki. W drodze powrotnej do przedszkola Jagódki przeszły pod Bramą Floriańską oraz widziały Barbakan.
          Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły zadowolone do przedszkola razem ze swoimi wypiekami
          😊

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia!

• Przedstawienie "Powitanie Wiosny"

• 28.03.2022 18:08
        • 28 marca Jagódki nagrały przedstawienie pt. "Powitanie Wiosny".
          Dzieci wytrwale i chętnie przygotowywały się do przedstawienia, szybko ucząc się ról oraz tekstów piosenek.
          Podczas nagrania Jagódki wspaniale zaprezentowały historię powitania wiosny w pięknych strojach. Na scenie pojawiły się motylki, biedronka, kwiat, jeż, wiewiórka, ptaszki, sowa, zajączek, żabki, bocian, pszczółka, niedźwiedź, słońce i oczywiście tytułowa Pani Wiosna :)
          Kochani Rodzice! Bardzo dziękujemy za przygotowanie strojów dla dzieci!
          Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wykonu naszych małych aktorów :)
          Prosimy o wybranie lepszej jakości w ustawieniach i podgłośnieniu.
          Życzymy miłego oglądania!

• Jagódki na spektaklu w Teatrze Groteska

• 28.03.2022 14:02
        • 21 marca Jagódki wybrały się wspólnie z grupą V do Teatru Groteska na spektakl pt. "O Kasi, co gąski zgubiła".
          Była to opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk głodomór, a potem ukryła je podstępna Czarownica. Zrozpaczona zniknięciem gąsek dziewczynka wyruszyła w drogę by je odnaleźć. W poszukiwaniach pomagali jej napotkani ludzie, zwierzęta i skrzaty – to dzięki ich życzliwości historia kończy się szczęśliwie.
          Dzieci po dotarciu na miejsce autokarem, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu, znając zasady obowiązujące w teatrze. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Jagódki siedziały w pierwszych rzędach. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz marionetki. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Uśmiechy, radość oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną :)
          Dziękujemy Mamie Zosi Z. za zorganizowanie wyjścia do teatru!