• Ocenarium Mobilne - mieszkańcy rafy koralowej

• 15.04.2023 12:31

• 12 kwietnia Wesołe Brzdące zostali "zabrani" do niezwykłej, podwodnej podróży, a wszystko za sprawą Mobilnego Ocenarium.

W specjalnej kopule, został wyświetlony film w formie 3D, opowiadający o życiu wodnych zwierząt. Przedszkolaki mogli odnieść wrażenie, że przebywają na dnie oceanu. Dzieci zobaczyły wiele fascunujących mieszkańców rafy koralowej, dzięki której wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu flory i fauny.  Na twarzach przedszkolaków można było zaobserwować wiele emocji: od zdziewienia, zaskoczenia, radości, do ogromnego zainteresownia.

Ta inspirująca "podróż" w głąb oceanów, była dla dzieci źródłem wielu pozytywnych wrażeń, które na pewno zapamiętają na dłuższy czas!

Zapraszamy do śledzenia zdjęć z tego wydarzenia, które znajdują się w albumie fotograficznym! ;)
        • W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

• 05.04.2023 19:24
        • W obecnym tygodniu Wesołe Brzdące intensywnie przygotowują się do Świąt Wielkanocnych m.in. poprzez poznawanie zwyczajów związanych z tymi świętami, a oglądając film edukacyjny, dzieci rozpoznawały pokarmy, które powinny znaleźć się w koszyku.

Przedszkolaki wykonywały również kartki świąteczne oraz ozdabiały styropianowe pisanki cekinami w motywy świąteczne tworząc tym samym stroiki świąteczne.

Aktywny udział dzieci w przygotowaniach pozwala bliżej poznać tradycje związane z Wielkanocą i wprowadza je w świąteczny nastrój oczekiwania.

Zapraszamy do śledzenia zdjęć, które znajdują się w albumie fotograficznym! ;)

• 08.03.2023 18:26
        •   " Każda dama mała , duża , dzisiaj swoje święto ma.
          Każdej damie miły chłopiec dzisiaj upominek da"

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.  W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy  składali życzenia dziewczynkom i swoim Paniom.

Dzisiaj nasze kochane dziewczynki również świętowały ten wyjątkowy dzień. Otrzymały nie tylko piękne koraliki od rodziców, ale także bransoletki zrobione przez naszych chłopców. Każda dziewczynka dostała medal.
          Z tej okazji nasi chłopcy zrobili piekną pracę plastyczną w formie bukietów.

Zapraszamy do śledzenia zdjęć w albumie fotograficznym! :)
        • Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

• 04.03.2023 09:57
        • 3 marca Wesołe Brzdące uczestniczyły w bardzo ważnym szkoleniu czyli z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, a mianowicie:

- poznały numer alarmowy 112,
          - uczyły się oceny sytuacji i wzywania pomocy,
          - ćwiczyły technikę odwracania w pozycję boczną,
          - prawidłowego układania rąk do recyscytacji krążeniowo - oddechowej (RKO),
          - próbowały ucisków RKO

Warsztaty miały na celu uświadomienia naszym przedszkolakom, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
          Na koniec warsztatów każde dziecko otrzymało dyplom potwierdzający uczestnictwo w kursie z pierszej pomocy.

Zapraszamy do śledzenia zdjęć w albumie fotograficznym! :)
        • Dzień Dinozaura

• 26.02.2023 17:46
        • 24 lutego Wesołe Brzdące obchodziły Dzień Dinozaura.

Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów - poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Tego dnia oglądaliśmy plansze oraz figurki dinozaurów, które przyporządkowaliśmy do odpowiednich ilustracji.

Dzieci tego dnia poznały wybrane gatunki tych zwierząt oraz dzieliły się swoją wiedzą na temat dinozaurów.

Nie zabrało także pracy plastycznej, dzięki której Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat. Uwiecznieniem tego dnia były zdjęcia w fotbudce.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w albumie! :)