• Obchody Święta Niepodległości - Wesołe Brzdące

• 09.11.2022 23:01

„Polska - to taka kraina,
                                           która się w sercu zaczyna.
                                           Potem jest w myślach blisko,
                                           w pięknej ziemi nad Wisłą.
                                          Jej ścieżkami chodzimy,
                                          budujemy, bronimy.
                                          Polska - Ojczyzna
                                          Kraina, która się w sercu zaczyna".

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych, dlatego z tej okazji gr. Wesołe Brzdące przygotowała program artystyczny.
          Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, zaśpiewały Hymn Narodowy, a także piosenkę pt. "Od morza aż do Tatr".
          Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków  poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w zakładce "Album fotograficzny.
          Efekty naszego programu artystycznego w formie filmików są dostępne poniżej:

wystep_-_Swieto_Niepodleglosci.mp
                                                  Hymn_-_Swieto_Niepodleglosci.mp4

Życzymy miłego odbioru! :)

• Warsztaty przyrodnicze pt. "Żywa lekcja przyrody"

• 25.10.2022 18:39
        • 19 października 2022 r. w naszym przedszkolu odwiedzili nas wspaniali goście:
          - berneński pies pasterski,
          - żółw pustynny,
          - skuns zwyczajny.

W ten sposób dzieci mogły na żywo zobaczyć poszczególne gatunki zwierząt, dowiedzieć się wielu cennych informacji z zakresu zoologii oraz zgłębić poznaną wiedzę. Bezpośrednia interakcja ze zwierzętami pozwoliła na łatwiejsze przyswojenie wiedzy na ich temat. Dodatkową atrakcją dla dzieci był fakt, iż niespodziewanie "dotarł" jeszcze jeden gość - pyton królewski.

Warsztaty odbyły się oczywiscie pod nadzorem opiekuna oraz nauczycieli. Bardzo serdecznie dziękujęmy za możliwość uczestnictwa w jakże cennych warsztatach.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w zakładce album fotograficzny. Życzymy miłego oglądania! :)
        • Warsztaty literacko - plastyczne

• 25.10.2022 22:37
        •                                "W dawnych czasach, w dawnych wiekach

Przywędrował smok z daleka.

Na Wawelu, tuż nad Wisłą

Znalazł sobie legowisko."

17 i 25 października w naszej grupie przedszkolnej odbyły się warsztaty literacko - plastyczne, podczas których "Wesołe Brzdące" poznały "Legendę o Smoku Wawelskim" oraz "Legendę o królu Kraku". Po wysłuchaniu legend, zainspirowane historiami dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne.

Na zakończenie warsztatów odbyły się zabawy ruchowe, które w niezwykle aktywizujący sposób pobudziły przedszkolaków do dalszych aktywności.

Zapraszamy do śledzenia zdjęć zamieszczonych w albumie fotograficznym :) Życzymy miłego oglądania! :)
        • Dzień Uśmiechu u Wesołych Brzdąców 😁

• 07.10.2022 21:23
        • "Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat" laugh

Dzisiaj w naszej grupie przedszkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu.
          Głównym jego celem było uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia.
          Z tej okazji odbyła się pogadanka na temat uśmiechu oraz sytuacji, które powodują radość na twarzy najmłodszych. Nauczyliśmy się krótkiej rymowanki z okazji tego święta. Dzieci wykonały także ilustracje ukazujące ich uśmiech. Za aktywne uczestnictwo w zajęciach każde dziecko otrzymało dyplom "Władcy uśmiechu" Wszystkim przedszkolakom życzymy, aby ich uśmiech gościł na ich twarzy każdego dnia, nie tylko od święta! laugh

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia, które znajdują sie w albumie fotograficznym. blush
        • Dzień Chłopaka u "Wesołych Brzdąców"

• 01.10.2022 19:55
        • 30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka.  W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Nie brakło także w tym dniu słodkiego upominku i dyplomu "Super Chłopaka" dla każdego chłopca z okazji owego święta.
          Zapraszamy do śledzenia zdjeć w albumie blush