• Wycieczka na Ranczo Artemidy

• 26.05.2023 20:15

• 26 maja 2023 r. odbyła się wycieczka całego przedszkola do gospodarstwa agroturystycznego oraz zagrody edukacyjnej - Ranczo Artemidy (w miejscowości Nowa Góra).

Przedszkolaki mieli możliwość uczestniczenia we wspaniałej wycieczce, dzięki której poszerzyli wiedzę z zakresu gospodarskiej tradycji - dowiedzieli się jak się dawniej żyło. Oprócz tego, mieli możliwość zobaczyć, pogłaskać oraz nakarmić zwierzęta tj.: konie, owce, pawie, kury, króliki itp.

Program wycieczki obejmował m.in.:

- przejażdżki na koniach i mini-bryczką,
          - zwiedzanie stajni i zoo zwierząt gospodarskich (karmienie zwierząt),
          - dojenie krowy,
          - warsztaty ogrodnicze (dzieci zabrały do domu własnoręcznie zasadzone kwiaty),
          - warsztaty w Skansenie Jurajskim - dzieci poszerzyły wiedzę dotyczącą  dawnego życia na wsi - jak się dawniej żyło i pracowało

Na koniec wycieczki dzieci miały możliwość odpocząć oraz zjeść kiełbaskę z grilla :)

To był wspaniały dzień, pełen cudownych i niezapomnianych wrażeń!!

Zapraszamy do śledzenia zdjęć z wycieczki, które znajdują się w Albumie Fotograficznym!
        • Warsztaty mydlarskie

• 17.05.2023 21:33
        •

17 maja w naszej grupie przedszkolnej odbyły się warsztaty mydlarskie. Tego dnia przedszkolaki "przeniosły" się do krainy cudownych zapachów i barw. Warsztaty mydlarskie dla dzieci to świetna okazja do stworzenia małych, niepowtarzalnych "dzieł sztuki", jakimi sa mydełka glicerynowe.

Podczas atrakcyjnych zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z procesem tworzenia mydła. Po wykonaniu i zastygnięciu, wszystkie mydełka zostały pięknie zapakowane w celofanowe torebki.

Przedszkolaki miały okazję do wykorzystania swojej kreatywności podczas wyboru kształtu robionego przez siebie mydła. To była niezapomniana chwila kreatywnej radości! :))

Zapraszamy do śledzenia zdjęć, które znajdują się w albumie fotograficznym!

• Witaj wiosno! - przedstawienie wiosenne

• 10.05.2023 22:32
        • "Przyszła do nas piękna wiosna
          Wielką radość nam przyniosła.
          Najpierw zawiał ciepły wietrzyk,
          potem z chmurki mokry deszczyk".

10 maja dzieci zaprosiły Rodziców na występ artystyczny z okazji "Powitania wiosny".

Dzieci wygłosiły swoje role oraz zaśpiewały wiele piosenek o tematyce wiosennej m.in. "Wołanie wiosny", "Idzie wiosna", "Maszeruje wiosna", "Nareszcie wiosna". Dzieci wykazały się umiejętnościami nie tylko recytatorsko - wokalnymi, ale także tanecznymi prezentując taniec "kwiatów i motyli".
          Inscenizacja bardzo spodobała się zaproszonym gościom, więc występ pociech nagrodzili gromkimi brawami.

Spędzone razem niezapomniane chwile umilił przygotowany poczęstunek.

Zapraszamy do śledzenia zdjęć z tego wydarzenia, które znajdują się w albumie fotograficznym! :))
        • Lodowisko Cracovii - widowisko teatralne na lodzie

• 28.04.2023 20:21
        • 28 kwietnia Wesołe Brzdące wraz z opiekunami wybrały się na Lodowisko Cracovii na niezwykłe widowisko teatralne na lodzie w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski.

Jest to baśniowa opowieść przedstawiona w formie rewii na lodzie. Dzieci podziwiały umiejętności łyżwiarzy jak również akrobatów cyrkowych. Podczas muzycznego spektaklu zostaliśmy przeniesieni w świat niezwykłych przygód Sindbada, opartych na motywach baśni Bolesława Leśmiana pt. „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”.

Ogromne wrażenie na dzieciach wywarły między innymi statek piratów oraz pokazy pirotechniczne.
          Efekty dźwiękowe, świetlne, scenografia, kostiumy i oczywiście popisy akrobatyczne aktorów zachwyciły wszystkich. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie  w naszej pamięci.

Po zakończonym widowisku nasze przedszkolaki miały możliwość wejścia zza kulisy i poznania oraz zobaczenia z bliska łyżwiarzy!

Zapraszamy do śledzenia zdjęć z tego wydarzenia, które znadują się w albumie fotograficznym! :))

• Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

• 26.04.2023 20:36
        • 26 kwietnia Wesołe Brzdące wraz z gr. V odwiedziły Kopalnię Soli w Bochni.
          Wycieczkę rozpoczęliśmy od jazdy kolejką podziemną - szybu Campi. Potem przejechaliśmy część trasy ogromnymi korytarzami solnymi - kolejką "Kuba".

Potem zwiedzaliśmy kopalnię, o której ciekawie opowiadał nam Pan Przewodnik. Podziwialiśmy też stare urządzenia, maszyny, narzędzia, którymi posługiwali się dawniej górnicy w swojej pracy. Na filmach multimedialnych mogliśmy zobaczyć jak dawniej wyglądała kopalnia. Następnie spotkaliśmy dobrego ducha kopalni, który opiekuje się górnikami.

Na koniec wycieczki mogliśmy spędzić czas na zabawie i grze w piłkę na dużej sali gimnastycznej.

Wycieczka była bardzo udana i ciekawa! Dostarczyła nam wielu nowych wrażeń. Zdobyliśmy wiele nowych wiadomości o najstarszej Kopalni Soli w Polsce i o tym, że niedoceniona dzisiaj sól kiedyś nazywana była białym złotem. Zwiedziliśmy również Kaplicę św. Kingi.

Zapraszamy do śledzenia zdjęć, które znajdują się w albumie fotograficznym! :))